Cíť sa dobre

Som veľmi rád, že sa s Vami môže podeliť o môj príbeh.

Do svojich 18 tich som viedol ,,nezdravý,, a hlavne nezodpovedný život. Cigarety, alkohol, marihuana boli môj spôsob odreagovania. Našťastie ma v tomto živote stopla autonehoda.

crash

Áno ja som sedel na spolujazdcovi…

Čo si budeme klamať, skoro som zomrel, skoro prišiel o nohu. Mal som 16 zlomenín, opuch mozgu, pomliaždenie pľúc a podobné strasti. Prvé týždne, keď som bol mimo, som si myslel, že všetko to je iba sen, po ktorom sa preberiem zase doma, no po nejakom čase a pamätám si to ako včera, som sa sám seba opýtal: ,,Nie je to už veľmi dlhý sen? Nestalo sa ti náhodou niečo?´´. Po týchto otázkach som sa prebral k ,,normálnemu,, životu. Potom prišli za mnou moji rodičia a hneď som sa mojej mamy opýtal, prečo som tu a otca som sa opýtal čo mi všetko je a či budem mať trvalé následky. Jeho odpoveď začala nasledovne: ,,Začnem od spodku.“  Neviete si predstaviť ako som sa pri tomto rozhovore cítil. Moja prvá myšlienka bola, že je to nejaké divadlo, že to na mňa len hrajú. Keď to všetko zodpovedali, nepamätal som si čo bolo na začiatku. Jediné čo som vedel, bolo len mnou pozorované…

in hospital

Nastala doba rekonvalescencie, asi 6 mesiacov trvalo, kým som vyšiel von medzi ľudí. Keď už som bol schopný chodiť bez bariel, no stále to nebol krok, ako majú baletky, ale predsa. Povedal som si, že už sa môžem vybrať aj kdesi von. Na druhý deň som prišiel domov, ale keďže som bol ešte unavený, išiel som si ľahnúť a dostal som epileptický záchvat. Nič príjemné. Po tomto záchvate nasledovalo ďalšie turné po doktoroch, kde veta: „Toto už nemôžeš.,, Hrala hlavnú rolu. Povedali mi: „Nemôžeš byť unavený.“ „Nemôžeš robiť nič namáhavé.“ „Žiadne ponocovanie.“ Takých viet bolo omnoho viac, ale zabudli povedať, že jedine, ak tým vetám uverím, tak budú pre mňa pravdivé..

A tak som začal cvičiť! A cvičím dodnes. No dnes si už uvedomujem, že nie len cvičenie je dôležité, ale aj zdravá strava, zdravý životný štýl a až, keď dodržuješ toto všetko, príde aj vytúžené zdravie.

A preto vznikol Instagram:

Cíť sa dobre…

To, že má človek svaly, neznamená, že je aj zdravý. 
Kondička a fyzická zdatnosť je jedna strana mince a zdravie druhá…

Ja som poslednú dobu dbal a hrotil iba tú jednu stranu a na zdravie som nejako nedbal…nemyslím teraz to duchovné, ale zdravie, ktoré si môžeme ovplyvniť stravou. Čo čert nechcel už sa to začalo na mojom zdraví odzrkadľovať a preto som si povedal, že musím urobiť zásadné zmeny.

Ako povedal Jamie Olivier: “To nie vojny, vraždy, prírodné katastrofy zabíjajú ľudí najviac, to čo ľudí zabíja najčastejšie, je strava.”
A o tom to je….

Mali by sme si urobiť čas na zdravie teraz, aby sme neboli nútení dávať čas chorobe. Súhlasíš?

Preto som založil môj nový instagram ( https://www.instagram.com/cit_sa_dobre/ ) aby sme spoločne našli rovnováhu v životospráve, ku ktorej patrí zdravé jedlo a hlavne dobrý tréning, a teda aby sme sa navzájom inšpirovali tým, čo nám funguje. Ide o to, aby sme mali krásne telo aj zvnútra (nemyslím teraz duchovnú stránku) teda nezanášali ho jednmi z potravy a tým pádom bude telo krásne aj zvonka…budem rád, keď sa ku mne pridáte. 

Ďakujem, Daniel.